Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Kahvaltı

10-04-2019

Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ndeki esnafla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Çömez, Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği Başkanı Muhsin Özyıldırım, çarşı derneklerinin başkanları ile bölge esnafının katıldığı toplantıda çarşının geleceği masaya yatırıldı. Hanlar Bölgesinin çevresinin açılması, otoparklar, ulaşılabilirliğin sağlanması gibi projelerle ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu. Başkan Aktaş bölgemiz için öncelikli konuları karşılıklı olarak belirlememizi,birlikte sürdürülebilir bir çalışma içerisinde olmamız gerektiğini vurguladı. Özellikle otopark sorunun çözümü noktası ilk etapta Kayhan’daki otopark alanın altının da otoparka dönüştürüleceğini bunun yanında Stadyum Meydanı Millet Bahçesi projesinde de 400 araçlık bir otopark olacağını belirtti.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Osmangazi Kent Meydanı Projesi kapsamında 2 bin araçlık bir otopark yapacaklarını hatırlatarak, oraya araçlarını bırakan vatandaşların Heykel – Garaj tramvay hattı ile rahatlıkla çarşı bölgesine ulaşabileceklerini hatırlattı.

Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği Başkanımız Muhsin Özyıldırım da tarihi çarşı bölgesine gösterdikleri önem nedeniyle Başkan Aktaş ve Dündar’a teşekkür etti.

Başkan Aktaş, daha sonra çarşıyı gezerek, esnafa ‘hayırlı işler’ diledi.

 

HABER FOTOĞRAFLARI